Powrót do aktualności i wydarzeń

Aktualności i wydarzenia

2022-08-20 20:00:00
Nowość! Koncert plenerowy w Baniewicach - Dire Straits Symfonicznie!
Już 20 sierpnia o godzinie 20.00 sensacyjne plenerowe
wydarzenie w Winnicy Turnau!
 
Znakomici polscy soliści i muzycy
KUBA BADACH, MAREK NAPIÓRKOWSKI, KRZYSZTOF HERDZIN
z towarzyszeniem zespołu
i Orkiestry Symfonicznej  Filharmonii w Szczecinie
przedstawią:

BADACH · NAPIÓRKOWSKI · HERDZIN


 Dire Straits Symfonicznie

 

Projekt Dire Straits Symfonicznie został powołany do życia przez trzy muzyczne indywidualności: wybitnego wokalistę Kubę Badacha, czołowego polskiego gitarzystę Marka Napiórkowskiego oraz Krzysztofa Herdzina, autora znakomitych aranżacji orkiestrowych. Skład uzupełniają znamienici polscy muzycy: Bartosz Szetela - gitara basowa, Tomasz Kałwak - fortepian, Paweł Dobrowolski - perkusja. Towarzysząca im orkiestra symfoniczna sprawia, że muzyka mieni się paletą kolorów i nietuzinkowych faktur. 

Piosenki legendarnego brytyjskiego zespołu zyskały nowe, energetyczne brzmienie. To projekt gdzie dwa, pozornie odległe światy – muzyki rockowej i symfonicznej – spotykają się po to, by bogactwem i pełnią brzmienia zadowolić nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

To niezwykłe przedsięwzięcie w ostatnich latach wypełnia po brzegi największe sale w Polsce. „Money for Nothing”, „Sultans of Swing”, „Walk of life”, „Brothers in Arms”, „Your latest trick”, „Private Investigations” – to tylko niektóre, zaaranżowane z rozmachem, znane utwory, które można usłyszeć podczas koncertów. 

KUBA BADACH


Kompozytor, wokalista, aranżer, producent muzyczny.

Dwukrotny laureat Nagrody Muzycznej Akademii Fonograficznej Fryderyk. Znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole Poluzjanci. Od 1999 roku występuje w zespole Bernarda Maselego The Globetrotters.

MAREK NAPIÓRKOWSKI


Czołowy polski gitarzysta i kompozytor.

Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku głosami czytelników Jazz Forum wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę  - trzynastokrotnie nominowany, a w 2019 uhonorowany statuetką Nagrody Muzycznej Fryderyk. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. 

KRZYSZTOF HERDZIN


Pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy, 
multiinstrumentalista, wykładowca akademicki.

Jest autorem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Finding Neverland”, nagrodzonej Oscarem 2005. Ma na swoim koncie ponad 190 płyt cd, w tym 14 autorskich, jest posiadaczem 16 Złotych i 3 Platynowych Płyt dla Aranżera.

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII W SZCZECINIE


Już od 74 lat Orkiestra, pod okiem wybitnych dyrektorów artystycznych – dyrygentów, jak Józef Wiłkomirski, Stefan Marczyk, Jerzy Salwarowski, Zygmunt Rychter czy Mykola Diadura, buduje swój prestiż, poszerzając repertuar, zapraszając do współpracy wybitnych solistów, dyrygentów i kompozytorów. 

W 2012 roku Dorota Serwa objęła stanowisko dyrektora Filharmonii w Szczecinie. W działaniach artystycznych od sezonu 2016/2017 wspiera ją wybitny norweski dyrygent Rune Bergmann. W 2014 roku Filharmonia otrzymała siedzibę w nowym budynku, wielokrotnie nagradzanym w prestiżowych konkursach architektonicznych, który stał się impulsem do dynamicznego artystycznego rozwoju zespołu.

Znaczne poszerzenie składu i odmłodzenie Orkiestry (obecnie liczy ona ok. 90 muzyków) pozwoliło na wzbogacanie repertuaru, realizację ciekawych projektów czy tez budowanie zespołów kameralnych.
 

Rezerwacji biletów na koncert plenerowy

DIRE STRAITS SYMFONICZNIE

można dokonać:

telefonicznie - 608 632 833

mailowo - koncerty@winnicaturnau.pl

cena biletu 150 zł/os

lub 

ZAREZERWUJ ONLINE - KLIKNIJ


+

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się pierwszy o premierach win
i planowanych wydarzeniach w Winnicy Turnau
 
+

Zapisz się do naszego newslettera!

Bądź na bieżąco i dowiedz się pierwszy, kiedy nowy rocznik Wina Lodowego będzie gotowy!
 
+