Powrót do aktualności i wydarzeń

Aktualności i wydarzenia

2017-11-02
Wina na Świętego Marcina
Tradycja świętowania młodego wina z nowego rocznika kultywowana jest w wielu miejscach na świecie. Bez wątpienia, najbardziej znanymi młodymi winami są powstające we Francji Beaujolais Nouveau czy włoskie Novello. Warto jednak wiedzieć, że w krajach Europy Środkowej, również w Polsce, także obchodzi się święto młodego wina! 

11 listopada, w dniu urodzin patrona winiarzy św. Marcina prezentowane jest wino z nowych zbiorów - Wino Świętomarcińskie. Ta od niedawna rekultywowana w Polsce tradycja, to wspaniała okazja by celebrować młody rocznik wina, uczcić zakończenie zbiorów i poznać przedsmak win, których premiera nadejdzie w kolejnym roku.

Wina Świętomarcińskie z Winnicy Turnau powstają z gron zbieranych we wrześniu 2017 roku. Dostępne będą w wersji białej wytrawnej i czerwonej wytrawnej. Szybka fermentacja i krótkie dojrzewanie sprawia, że wina są soczyste, świeże i na wskroś owocowe. Jak mówi tradycja, czerwone najlepiej pasuje do pieczonej gęsiny, a białe do pieczonego kurczaka z nadzieniem. Oba wina doskonale nadają się również do picia sauté.

Wina Świętomarcińskie z Winnicy Turnau powstaną w niewielkich ilościach. Ich premiera już 11 listopada.

+

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się pierwszy o premierach win
i planowanych wydarzeniach w Winnicy Turnau
 
+